Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Povinná elektronická komunikácia sa posúva na rok 2014

Kategória: Spravodajstvo

Termín povinnej elektronickej komunikácie s daňovou správou bol už dvakrát posunutý, najnovšie platí 1. január 2014.

BRATISLAVA 27. decembra (SITA) - Povinnosť niektorých daňovníkov komunikovať s daňovou správou výlučne elektronicky sa posúva zo začiatku roka 2013 až na začiatok roka 2014. Táto zmena vychádza z novely zákona o správe daní, ktorú v decembri schválili poslanci NR SR. Prezident Ivan Gašparovič novelu podpísal v druhej polovici tohto mesiaca.

Termín povinnej elektronickej komunikácie s daňovou správou bol už dvakrát posunutý. Poslanci NR SR najprv posunuli povinnosť doručovať podania daňovým a colným orgánom výlučne elektronicky z 1. januára 2012 na 1. apríl tohto roka. Neskôr koncom tohtoročného februára posunuli tento termín na 1. január 2013.

Doručovať podania elektronickými prostriedkami je pritom podľa daňového poriadku povinný daňový subjekt, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty (DPH). Ďalej daňový poradca za daňový subjekt, ktorý zastupuje pri správe daní, či advokát rovnako za daňový subjekt, ktorý zastupuje pri správe daní. Rovnako táto povinnosť platí aj pre iného zástupcu za daňový subjekt, ktorý je platiteľom DPH, ktorého zastupuje pri správe daní.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov