Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Z praxe

ESG dáta poskytované bankám podnikateľmi

Kategória: Z praxe Zdroj: CRIF – Slovak Credit Bureau

Vybrané banky, združené v Slovenskej bankovej asociácii, budú pri reportovaní udržateľnosti svojich klientov využívať jednotný dotazník. Automatizovaný štruktúrovaný dotazník, ktorý vytvorila Slovenská banková asociácia v spolupráci so spoločnosťou CRIF – Slovak Credit Bureau, bude v štandardizovanej podobe dostupný na platforme Synesgy.

Bankový sektor zohráva významnú úlohu pri riešení otázok udržateľnosti a preto sa presúva smerom k udržateľnejšiemu obchodnému modelu a udržateľnému financovaniu. Desať významných slovenských bánk, ktoré sú členmi Slovenskej bankovej asociácie, bude môcť na základe spoločného dotazníka jednoducho zistiť dôležité informácie o podnikaní svojich klientov a ich vplyve na životné prostredie. Pre samotných klientov takýto jednotný spoločný dotazník predstavuje veľké zjednodušenie plnenia bankových požiadaviek. Stačí, keď dotazník vyplnia raz a zapojené banky si ho potom medzi sebou môžu zdieľať, čo klientom ušetrí čas pri komunikácii s viacerými bankami. V reakcii na rastúci dopyt po štandardizácii a zjednodušení procesov zberu ESG údajov sa slovenské banky zastúpené Slovenskou bankovou asociáciou spojili, aby vytvorili jednotný ESG dotazník pre svojich klientov.

„Veríme, že spoločný dotazník na glo

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuálna téma

Zákon o dani zo sladených nealkoholických nápojov

Accace, k.s. Accace, k.s.

Táto daň má charakter nepriamej dane zo spotreby a budú ju v zásade vyberať a platiť do štátneho rozpočtu podnikateľské subjekty, uskutočňujúce prvé dodanie sladeného nealkoholického nápoja v tuzemsku, ktoré ju vyberú v cene sladeného nealkoholického nápoja. Navrhovaná účinnosť zákona je od 1.1.2025.