Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Jedenásť členov eurozóny nezavedie Tobinovu daň pred rokom 2016

Kategória: Spravodajstvo

Informoval o tom nemecký týždenník Wirtschaftswoche s odvolaním sa na predstaviteľa nemeckého ministerstva financií Michaela Sella.

BERLÍN 25. novembra (SITA, Reuters) - Nemecké ministerstvo financií neočakáva, že jedenásť členských krajín eurozóny zavedie daň z finančných transakcií, tzv. Tobinovu daň, skôr ako v roku 2016. Informoval o tom nemecký týždenník Wirtschaftswoche s odvolaním sa na predstaviteľa nemeckého ministerstva financií Michaela Sella. "Do rozpočtu by som skôr ako v roku 2016 nezahrnul nič z dane z finančných transakcií," povedal Sell.

V októbri sa jedenásť krajín eurozóny dohodlo na zvýšení tlaku na zavedenie dane z finančných transakcií. Zástancovia tejto dane chcú docieliť, aby obchodníci niesli časť nákladov spojených s bojom proti dlhovej kríze v eurozóne. Rakúska ministerka financií Maria Fekterová minulý mesiac vyhlásila, že jedenásť krajín eurozóny do konca tohto roku predstaví model fungovania takejto dane a podľa jej slov z októbra tohto roku je reálne predpokladať, že daň sa zavedie do praxe v roku 2014.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.