Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Do leta zrekonštruujú 375 kilometrov ciest prvej triedy

Kategória: Spravodajstvo

V Prešovskom a Košickom kraji bude podľa ministerstva dopravy obnovených 44 úsekov ciest 1. triedy v dĺžke 189 kilometrov a v Trnavskom a Nitrianskom kraji 30 úsekov v dĺžke 143 kilometrov. Ďalších jedenásť úsekov v dĺžke 43 kilometrov bude zmodernizovaných v Banskobystrickom kraji.

BRATISLAVA 8. marca (SITA) - Do leta tohto roka bude na Slovensku zrekonštruovaných celkom 375 kilometrov ciest 1. triedy v piatich krajoch. Slovenská správa ciest modernizuje najviac zanedbané úseky hlavných ciest v rámci projektov eliminácie bezpečnostných rizík.

V Prešovskom a Košickom kraji bude podľa ministerstva dopravy obnovených 44 cestných úsekov v dĺžke 189 kilometrov a v Trnavskom a Nitrianskom kraji 30 úsekov v dĺžke 143 kilometrov. Tieto projekty sú spolufinancované z peňazí Európskej únie cez Operačný program Doprava. Začiatkom marca už bola stavebne ukončená väčšina z kriticky nehodových 74 úsekov "jednotiek" v štyroch spomínaných krajoch. Cestári rekonštruujú ďalších jedenásť kritických úsekov ciest 1. triedy v dĺžke 43 kilometrov v Banskobystrickom kraji zo zdrojov štátneho rozpočtu.

"Cesty 1. triedy, ktoré sú kľúčovými dopravnými tepnami na Slovensku, sú dlhodobo v kritickom stave, ktorý sa počas zimných mesiacov ešte zhoršil. Preto sa teším z každého nového opraveného úseku v rámci eurofondových projektov obnovy ciest 1. triedy, ktoré sme začali realizovať ešte v minulom roku na východnom a na západnom Slovensku," povedal minister dopravy Ján Počiatek.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.