Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Finančná správa by sa mala v budúcom roku uskromniť

Kategória: Spravodajstvo

Rezort financií finančnej správe v budúcom roku nerozpočtuje žiadne zdroje na reformu daňovej a colnej správy UNITAS. Tvrdí, že sa pokúsi projekt financovať z eurofondov.

 

 

 

BRATISLAVA 19. augusta (SITA) - Finančná správa by mala mať podľa prvého návrhu rozpočtu v budúcom roku k dispozícii menej zdrojov, ako sa jej rozpočtovalo na tento rok. Rezort financií pritom prvýkrát za posledné roky nerozpočtuje správcovi daní žiadne prostriedky na projekt zjednotenia výberu daní a odvodov UNITAS, na ktorý sa v minulom roku rozpočtovalo 4 mil. eur a skutočné výdavky sa očakávajú až na úrovni vyše 21 mil. eur. Ministerstvo tvrdí, že sa pokúsi tento projekt financovať z eurofondov. Ak sa to nepodarí, bude potrebné vyčleniť dodatočné prostriedky.

Celkové výdavky na finančnú správu podľa prvého návrhu rozpočtu, ktorý rezort financií zverejnil 15. augusta, by tak mali v budúcom roku dosiahnuť 185,7 mil. eur. V porovnaní so schváleným rozpočtom na rok 2012 to znamená pokles o 2,5 %. Väčšina z týchto prostriedkov, 177,6 mil. eur, by mala smerovať na bežné výdavky. Na kapitálové výdavky finančnej správy sa rozpočtuje 8,1 mil. eur.

Ministerstvo financií pri rozpočte finančnej správy napriek nerozpočtovaniu žiadnych zdrojov na projekt UNITAS uvádza, že reforma daňovej a colnej správy naďalej zostáva prioritou vlády. "V rokoch 2013 až 2015 sa predpokladá jej financovanie zo zdrojov Európskej únie prostredníctvom Operačného programu Informatizácia spoločnosti. V prípade, že by nebolo možné realizovať reformu cez uvedený operačný program, bude nevyhnutné vyčleniť na financovanie reformy dodatočné zdroje zo štátneho rozpočtu," konštatuje sa v návrhu rozpočtu na budúci rok.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov