Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Vďaka štátu sa za dva mesiace presťahovalo 9 nezamestnaných

Kategória: Spravodajstvo

Najväčší záujem o príspevok na presťahovanie za prácou mali nezamestnaní v Žilinskom, Trenčianskom a Košickom kraji.

BRATISLAVA 9. apríla (SITA) - Príspevok na presťahovanie za prácou za prvé dva mesiace tohto roka využilo deväť nezamestnaných. Ako ďalej vyplýva z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR, úrady práce poskytli týmto osobám príspevky v celkovej sume takmer 8,9 tis. eur. Najväčší záujem o príspevok na presťahovanie za prácou mali nezamestnaní v Žilinskom, Trenčianskom a Košickom kraji. V Žilinskom kraji úrady práce vyplatili tri príspevky a v Trenčianskom a Košickom kraji po dva príspevky. Naopak, žiadny príspevok na presťahovanie za prácou nedostali nezamestnaní v Trnavskom, Nitrianskom a Banskobystrickom kraji.

Príspevok na presťahovanie za prácou poskytujú úrady práce ako náhradu časti preukázaných výdavkov súvisiacich s presťahovaním uchádzača o zamestnanie z miesta jeho trvalého pobytu v súvislosti so získaním zamestnania. Miesto nového trvalého pobytu na území Slovenska, do ktorého sa presťahoval nezamestnaný, musí byť vzdialené od miesta pôvodného trvalého pobytu najmenej 50 km. Príspevok pritom môže dosiahnuť najviac 1 327,76 eura. Výdavky súvisiace s presťahovaním za prácou sú aj preukázané výdavky na prvé nájomné a na prvé platby súvisiace s užívaním bytu. Ak o príspevok požiadajú písomne obaja manželia, úrad práce poskytne príspevok len jednému z manželov. Príspevok poskytuje úrad práce jednorazovo raz za dva roky.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.