Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Z praxe

Čo je nezávislá finančná previerka

Kategória: Z praxe Zdroj: KPMG, Andrea Matúšová, Senior Manager

Nezávislá finančná previerka je výnimočnou službou, z ktorej profitujú všetky zainteresované strany, zlepšuje transparentnosť a znižuje neistotu pri obchodných vyjednávaniach – čím prispieva k efektívnejšej alokácii zdrojov a posilnení dôvery medzi partnermi. Ako taká nezávislá finančná previerka funguje?

Nezávislá finančná previerka, tzv. Independent Business Review, je podrobné posúdenie historickej a súčasnej finančnej výkonnosti a prevádzky spoločnosti a predpokladov, na ktorých je založený jej podnikateľský plán, vykonávaná odborníkmi so znalosťami v oblasti financií a z relevantného odvetvia. Nezávislú finančnú previerku zvyčajne iniciuje financujúca banka alebo iní veritelia, no proaktívnym prístupom dlžník zvyšuje šancu na úspech a zároveň urýchli proces rokovaní. Je to prvý nevyhnutný krok na finančnú a prevádzkovú stabilizáciu spoločnosti a zlepšenie jej ekonomických vyhliadok. Nezávislá finančná previerka zároveň zvyšuje úroveň transparentnosti medzi dlžníkom a jeho veriteľmi, poskytuje východisko pre následné rokovania o potenciálnom refinancovaní alebo splátkových kalendároch a podporuje spoluprácu medzi zainteresovanými stranami.

Ako odlíšiť citróny od sliviek

Pre zobrazenie článku nemáte dostatočné oprávnenia.

Odomknite si prístup k odbornému obsahu na portáli.
Prístup k obsahu portálu majú len registrovaní používatelia portálu. Pokiaľ ste už zaregistrovaný, stačí sa prihlásiť.

Ak ešte nemáte prístup k obsahu portálu, využite 10-dňovú demo licenciu zdarma (stačí sa zaregistrovať).Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Aktuálna téma

Zákon o dani zo sladených nealkoholických nápojov

Accace, k.s. Accace, k.s.

Táto daň má charakter nepriamej dane zo spotreby a budú ju v zásade vyberať a platiť do štátneho rozpočtu podnikateľské subjekty, uskutočňujúce prvé dodanie sladeného nealkoholického nápoja v tuzemsku, ktoré ju vyberú v cene sladeného nealkoholického nápoja. Navrhovaná účinnosť zákona je od 1.1.2025.