Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Prevádzky v obchodných centrách nevydávajú bločky

Kategória: Spravodajstvo

Kontrolóri finančnej správy z colných úradov skontrolovali 40 prevádzok v Bratislavskom a 22 prevádzok v Košickom kraji

BRATISLAVA 21. júla (SITA) - Niektoré prevádzky v obchodných centrách nevydávajú bločky. Pri akcii Nákupné centrá to zistili kontrolóri finančnej správy. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Patrícia Macíková. V niektorých prevádzkach bolo dokonca viac porušení zákona súčasne. Kontrolóri zhabali aj takmer 370 fliaš alkoholických nápojov, od ktorých podnikatelia nemali faktúry.

Kontrolná akcia sa uskutočnila v Bratislavskom a Košickom kraji v utorok 16. júla. Zamerala sa na predajne rýchleho občerstvenia, kaviarne či reštaurácie. Cieľom kontrol bolo zistiť, či prevádzky riadne evidujú prijaté platby od zákazníkov do elektronických registračných pokladní a či im následne vydajú pokladničný doklad. Na kontrolnej akcii sa zúčastnili kontrolóri finančnej správy z colných úradov z celého Slovenska. Celkovo preverili 62 prevádzok.

V Bratislavskom kraji skontrolovali 40 prevádzok a zaznamenali 70 podozrení z porušenia predpisov. V Košickom kraji to bolo 22 prevádzok a 38 prípadov podozrenia z porušení predpisov. Najčastejším porušením zákona o používaní elektronickej registračnej pokladne bolo, že v prevádzke nezaevidovali prijatú tržbu v pokladni, alebo podnikateľ tržbu zaevidoval, ale nevydal doklad z pokladne. Rovnako kontrolóri zistili, že podnikateľ vyhotovil bloček, ale z pokladne, ktorá nespĺňa zákonné náležitosti.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.