Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Obama chce vybudovať spravodlivejšiu ekonomiku

Kategória: Spravodajstvo

Napriek pretrvávajúcemu hospodárskemu útlmu Obama konštatoval, že situácia v USA sa zlepšuje, zároveň však upozornil, že je nutné pokračovať v začatých reformách.

WASHINGTON 25. januára (SITA, AFP) - Prezident Spojených štátov Barack Obama v utorok vystúpil v Kongrese s tradičným prejavom o stave krajiny, v ktorom sa tento rok venoval najmä pokračujúcemu boju proti ekonomickej kríze a potrebe reformovať terajší daňový systém, aby bol spravodlivejší voči jednotlivým vrstvám obyvateľstva. V rámci vystúpenia v duchu blížiacich sa prezidentských volieb Američanom okrem iného prisľúbil, že vybuduje ekonomiku, ktorá bude spravodlivá "od vrchu až po spodok", a kde bohatí budú prispievať primeraným dielom. Ako vyhlásil pred členmi oboch kongresových komôr, daňové zaťaženie by sa malo preniesť na bohatých, ktorí by taktiež nemali mať nárok na rôzne úľavy a sociálne príspevky.

Napriek pretrvávajúcemu hospodárskemu útlmu Obama konštatoval, že situácia v USA sa zlepšuje, zároveň však upozornil, že je nutné pokračovať v začatých reformách. Vyjadril pritom odhodlanie "vzdorovať akýmkoľvek snahám o návrat rovnakej politiky, aká privodila túto ekonomickú krízu". Spojené štáty by sa tak nemali vrátiť k "ekonomike oslabenej outsourcingom, zlým dlhom a podvodnými finančnými ziskami". Oživenie hospodárstva musí byť podľa Obamu zamerané na "americkú výrobu, americkú energiu, schopnosti amerických pracovníkov a obnovu amerických hodnôt".

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.