Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Mikulčík už nie je šéf Kompetenčného centra finančných operácií

Kategória: Spravodajstvo

Vzhľadom na postavenie a zodpovednosti riaditeľa Kompetenčného centra finančných operácií v projekte nového daňového informačného systému bolo racionálne ho v danej funkcii do konca pracovného týždňa ponechať, hovorí poverená prezidentka finančnej správy Mária Machová.

BRATISLAVA 26. februára (SITA) - Miroslav Mikulčík skončil v piatok pôsobenie vo finančnej správe. "Ukončila som jeho štátnozamestnanecký pomer i jeho pôsobenie ako riaditeľa v Kompetenčnom centre finančných operácií. Keďže som sa s pánom Mikulčíkom stretla až vo večerných hodinách (piatok 24. februára), aby som mu mohla toto rozhodnutie odovzdať, nebolo vhodné informovať médiá skôr ako dotyčného," vysvetlila v sobotu poverená prezidentka finančnej správy Mária Machová.

Machová informovala ministra financií Ivana Mikloša, že zotrvanie pána Mikulčíka na poste riaditeľa Kompetenčného centra finančných operácií nepovažuje za možné už na stretnutí, na ktorom sa rozhodla prijať ponuku viesť finančnú správu. "Ako hlavný dôvod som uviedla nedostatočnú prípravu prechodu na nový systém, najmä nezaškolenie ľudí na nové podmienky práce ale aj iné dôvody," vysvetlila Machová. Preto podľa nej minister financií na tlačovej besede, v ktorej oznamoval Machovej vymenovanie, spomenul aj túto možnú personálnu zmenu.
S Mikulčíkom nebol rozviazaný pracovný pomer hneď v pondelok 20. februára, alebo súbežne s bývalým šéfom finančnej správy Igorom Krnáčom z jeho postu generálneho riaditeľa daňovej sekcie, pretože všetci, ktorí pracovali na novom informačnom systéme KONS, mali do konca tohto týždňa preukázať výrazný pokrok v jeho nasadení a používaní. "Vzhľadom k postaveniu a zodpovednosti riaditeľa Kompetenčného centra finančných operácií v tomto projekte bolo racionálne ho v danej funkcii do konca pracovného týždňa ponechať," dodala Machová.

Odvolávanie vo finančnej správe je dôsledkom problémov pri prechode na nový daňový informačný systém. Dobre nefunguje vyplácanie vratiek DPH a vydávanie potvrdení o príjme. Zamestnanci sa sťažovali, že výpočty musia robiť ručne.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov