Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

ČR zrejme zmrazí výdavky rozpočtu v objeme 23,6 mld. CZK

Kategória: Spravodajstvo

Chce tak vykompenzovať pokles príjmov spôsobený stagnujúcou ekonomikou.

PRAHA 24. februára (SITA, Reuters) - České ministerstvo financií navrhne zmraziť výdavky v rozpočte na tento rok vo výške 23,6 mld. českých korún (CZK). Chce tak vykompenzovať pokles príjmov spôsobený stagnujúcou ekonomikou. V piatok o tom informoval hovorca ministerstva. Premiér Petr Nečas a minister financií Miroslav Kalousek majú v pondelok v pláne tlačovú konferenciu, na ktorej majú predstaviť detaily, ako chcú stabilizovať rozpočet v nasledujúcich rokoch.

Podľa hovorcu ministerstva financií bude vláda musieť ďalej v rokoch 2013 až 2014 ušetriť sumu 42,4 mld. CZK resp. 84,4 mld. CZK, aby dosiahla cieľ redukcie deficitu. Rozpočet na rok 2012 počíta s hospodárskym rastom vo výške 2,5 %, ministerstvo financií však vo svojej januárovej prognóze znížilo odhad rastu pre tento rok na úroveň 0,2 %.

(1 EUR = 25,033 CZK)

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov