Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Zamestnanosť na Slovensku sa vyvíja horšie ako priemer EÚ

Kategória: Spravodajstvo

V prvom štvrťroku tohto roka počet zamestnancov na Slovensku medzikvartálne klesol o 0,3 %, kým v rámci celej EÚ sa zmenšil o 0,2 %.

BRATISLAVA 14. júna (SITA) - Počet zamestnancov v eurozóne v prvom štvrťroku tohto roka medzikvartálne klesol o 0,5 % a v rámci celej Európskej únie sa zmenšil o 0,2 %. V štvrtom kvartáli oproti júlu až septembru počet zamestnancov v eurozóne podľa sezónne upravených údajov klesol o 0,3 % a v celej EÚ o 0,1 %. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka sa počet zamestnancov v eurozóne v prvom štvrťroku tohto roka znížil o 1 % a v celej EÚ o 0,4 % po tom, ako v záverečnom kvartáli vlaňajška sa v eurozóne medziročne zmenšil o 0,8 % a v celej EÚ o 0,5 %. Informoval o tom v piatok štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Počet zamestnancov v prvom štvrťroku tohto roka sa na Slovensku vyvíjal horšie, ako bol priemer Európskej únie. Medzikvartálne sa totiž zmenšil o 0,3 %, kým v rámci celej EÚ len o 0,2 %, a medziročne sa znížil o 1 %, kým v rámci celej EÚ len o 0,4 %. V rámci členských krajín EÚ, z ktorých mal Eurostat údaje k dispozícii, počet zamestnancov v prvom štvrťroku tohto roka medzikvartálne vzrástol najmä v Litve (2,4 %), Estónsku (2,3 %) a Lotyšsku (1 %). Najvýraznejšie sa oproti záverečnému štvrťroku vlaňajška počet zamestnancov zmenšil v Grécku (-2,3 %), Portugalsku (-2,2 %), v Španielsku a na Cypre (-1,3 %) a v Taliansku (-1,2 %).

Podľa sezónne upraveného odhadu Eurostatu bolo v prvom kvartáli tohto roka v Európskej únii zamestnaných 221,9 mil. mužov a žien. V rámci tohto v eurozóne bolo zamestnaných 145,1 mil. ľudí.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov