Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Parlament začal o zmenách pravidiel vkladu pri založení s.r.o.

Kategória: Spravodajstvo

BRATISLAVA 4. septembra (SITA) - Poslanci Národnej rady SR diskutovali v úvode druhého dňa 23. schôdze o zmenách v pravidlách povinného vkladu pri založení s.r.o.. Podľa pripravovanej novely Obchodného zákonníka by mali zakladatelia obchodných spoločností od začiatku októbra tohto roka splatiť peňažný vklad alebo jeho časť, ku ktorému sa v spoločenskej zmluve pri založení spoločnosti zaviazali, na osobitný samostatný účet v banke alebo pobočke zahraničnej banky.

"V súčasnosti často využívané splatenie peňažného vkladu alebo jeho časti v hotovosti k rukám správcu vkladu nebude viac možné," uviedlo ministerstvo spravodlivosti, ktoré zákon predložilo. V súčasnosti minimálnym základným imaním spoločnosti s ručením obmedzeným je 5 000 eur, pričom postačuje poukázať toto splatenie vyhlásením správcu vkladu. Od októbra bude musieť byť tento vklad splatený na účet v banke.

Podľa poslanca Jozefa Mihála (SaS) je plánovaná novela priamo namierená proti podnikateľom. "Robíte všetko pre to, aby ste podnikateľom ešte viac zhoršili podmienky na podnikanie," odkázal strane Smer-SD s tým, že najlepšie by bolo naopak znížiť hodnotu základného imania na jedno euro. "Nemali by sme viac zhoršovať podmienky pre podnikanie," povedal v reakcii na posledné hodnotenie Svetového ekonomického fóra, podľa ktorého sa atraktivita Slovenska pre investorov prepadla najhlbšie za posledných 16 rokov až na 78. miesto.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov