Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Medziročná inflácia v marci v SR vyššia ako priemer OECD

Kategória: Spravodajstvo

Aprílové ceny na Slovensku merané indexom spotrebiteľských cien medziročne vzrástli o 3,6 %, v rámci celej Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj sa zvýšili o 2,5 %

BRATISLAVA 29. mája (SITA) - Medziročná inflácia na Slovensku meraná indexom spotrebiteľských cien (CPI) bola v apríli vyššia ako priemer Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD). Spotrebiteľské ceny v SR medziročne vzrástli o 3,6 %, v rámci celej OECD sa zvýšili o 2,5 %. Aprílová medziročná inflácia meraná harmonizovaným indexom Európskej únie (HICP) bola v rámci eurozóny na úrovni 2,6 %. Aprílová medziročná inflácia podľa HICP na Slovensku bola vo výške 3,7 %. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila v utorok OECD.

Medzimesačná inflácia dosiahla v apríli v rámci celej OECD 0,3 %. Vo Veľkej Británii aprílové ceny oproti marcu vzrástli o 0,6 %, v Taliansku o 0,5 %, v Kanade o 0,4 % a v Spojených štátoch o 0,3 %. V Nemecku sa ceny zvýšili o 0,2 %, Francúzsko a Japonsko vykázali zhodne medzimesačný rast na úrovni 0,1 %.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.