Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

EK uznala, že pre oceliarne stanovila nereálne ciele

Kategória: Spravodajstvo

Na rokovaní v Bruseli sa členské krajiny únie postavili proti vysokým cenám energie, proti zmenám v obchodovaní s emisiami a za liberalizáciu obchodu so surovinami.

BRATISLAVA 26. Februára (SITA) - Európska komisia (EK) priznala, že pre oceliarske podniky určila smernicou pritvrdé a v súčasnosti nesplniteľné ciele. Na rokovaní v Bruseli sa členské krajiny únie postavili proti vysokým cenám energie, proti zmenám v obchodovaní s emisiami a za liberalizáciu obchodu so surovinami. Informoval o tom hovorca Ministerstva hospodárstva SR (MH SR) Stanislav Jurikovič.

"Na stretnutí sa prijali odporúčania na vytvorenie správneho rámca pre európsky oceliarsky priemysel, s cieľom udržať jeho dlhodobú konkurencieschopnosť z globálneho hľadiska. Slovensko podporuje stanovenie iba reálnych a dosiahnuteľných cieľov v tejto oblasti, ktoré nebudú ohrozovať konkurenčnú schopnosť sektora," uviedol štátny tajomník MH SR Pavol Pavlis.

Pavlis zároveň vyjadrili obavy o budúce smerovanie politík a jednotlivých návrhov opatrení Európskej komisie, ktoré by mohli viesť k znižovaniu produkcie, zatváraniu fabrík a presunu výrobných kapacít mimo EÚ do krajín s prijateľnejšími podmienkami pre priemyselnú výrobu.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.