Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Dodatočné príjmy z MMF pošleme na rozvojovú pomoc

Kategória: Spravodajstvo

Peniaze z dodatočného výnosu z predaja zlata Medzinárodného menového fondu poputujú na dofinancovanie programu, v rámci ktorého sa poskytuje finančná podpora nízkopríjmovým krajinám za zvýhodnených podmienok

BRATISLAVA 13. marca (SITA) - Vyše 3,6 mil. eur, ktoré v prepočte pripadajú Slovensku z dodatočného výnosu z predaja zlata Medzinárodného menového fondu, poputuje na rozvojovú pomoc. V súlade so stanoviskom fondu by sa totiž dodatočný výnos mal použiť pre dofinancovanie programu, v rámci ktorého sa poskytuje finančná podpora nízkopríjmovým krajinám za zvýhodnených podmienok. Vyplýva to z návrhu rezortu financií a Národnej banky Slovenska, ktorý v stredu schválil vládny kabinet.

"Ministerstvo financií SR podporuje realizovať operáciu s dividendou tak, aby operácia s dividendou mohla byť zahrnutá do oficiálnej rozvojovej pomoci SR," konštatuje sa v návrhu. Znamená to, že príspevok Slovenska do programu bude predstavovať 90 % vyplatenej dividendy od Medzinárodného menového fondu a zostávajúcich 10 % sa využije na krytie prípadných kurzových rozdielov pre Národnú banku Slovenska a transakčných nákladov súvisiacich s realizáciou operácie.

Celá operácia by pritom podľa rezortu financií nemala mať vplyv na verejné financie.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov