Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Daniari otvárajú v spolupráci s poštou štyri nové pracoviská

Kategória: Spravodajstvo

Finančná správa chce neskôr vyhodnotiť efektívnosť štyroch pilotných pracovísk a následne aj na základe názoru občanov rozhodnúť o rozšírení projektu.

BRATISLAVA 28. februára (SITA) - Finančná správa otvára od začiatku marca štyri nové kontaktné miesta daňových úradov, a to v spolupráci so Slovenskou poštou. Kontaktné miesta nájdu klienti na pobočkách pošty v Novej Bani, Veľkom Mederi, Vrábľoch a Novákoch. "Klienti môžu využiť kontaktné miesta na vybraných pobočkách Slovenskej pošty v čase od 8:00 do 16:00," informuje hovorkyňa finančnej správy Miroslava Slemenská.

Klienti budú môcť na nových kontaktných miestach získať základné informácie k daniam. Zároveň budú tieto pracoviská vydávať daňové tlačivá, preberať a formálne kontrolovať všetky typy daňových priznaní, hlásení a prehľadov, účtovných výkazov, súhrnných výkazov a ďalších vstupných dokumentov. Pracoviská budú taktiež prijímať, evidovať a triediť doručené zásielky resp. podania a tiež poskytnú možnosť osobného prevzatia vybraných písomností daňového úradu.

Zámerom spoločného projektu Slovenskej pošty a finančnej správy je podľa finančného riaditeľstva priblížiť služby daňového úradu bližšie k občanom. "Ide o pilotné pracoviská, ktorých efektívnosť finančná správa vyhodnotí a následne rozhodne o rozšírení projektu. Na každom takomto novom mieste nájdu občania dotazník, ktorý môžu vyplniť a vyjadriť svoj názor na poskytovanú službu. Názory občanov budú dôležitým faktorom pri rozhodovaní o ďalšom postupe," uvádza Miroslava Slemenská.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.