Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Živnostníci, blíži sa splatnosť poistného v novej výške - uhradiť ho treba do 8. februára 2021

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: Sociálna poisťovňa Zdroj: Sociálna poisťovňa

Sociálna poisťovňa upozorňuje živnostníkov a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO), že na uhradenie novej sumy poistného zostávajú posledné dni. Poistné v novej výške treba uhradiť do 8. februára 2021. K tomuto termínu zaplatia poistné za január 2021.

Novú výšku poistného Sociálna poisťovňa v januári oznámila všetkým SZČO, ktorých sa zmena týka. Informáciu dostali písomne alebo do e-schránky (ak ju majú aktivovanú) a sú v nej všetky údaje potrebné pre platbu. Tí, ktorí platia poistné trvalým platobným príkazom v banke, by si mali včas zmeniť výšku poistného uvedenú v príkaze.

Pripomíname, že nové minimálne poistné pre SZČO s minimálnym vymeriavacím základom predstavuje 180,99 eura mesačne. SZČO s maximálnym vymeriavacím základom v tomto roku platia poistné vo výške 2 533,98 eura mesačne.

V prípade akýchkoľvek pochybností ohľadom platenia poistného môžu SZČO kontaktovať svoju pobočku Sociálnej poisťovne alebo Informačno-poradenské centrum cez Formulár pre otázky alebo na telefónnych číslach 0906 171 989, 02 3247 1989.

V prípade záujmu o odklad poistného za január 2021 pozri informáciu:

Sociálna poisťovňa zverejnila čestné vyhlásenie pre odklad splatnosti poistného za január 2021


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.