Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Živnosti môžu byť pozastavené maximálne tri roky

Kategória: Spravodajstvo

 

 

 

Živnostníci, ktorí mali pozastavenú živnosť pred 31. májom 2010 na dlhšie obdobie ako tri roky, by si mali do konca tohtoročného mája upraviť dĺžku pozastavenia živnosti na zákonom určené maximálne 3 roky, inak im uplynutím tejto doby pozastavené živnostenské oprávnenie zanikne.

 

 

 

BRATISLAVA 18. marca (SITA) - Podnikatelia, ktorým bolo do konca mája 2010 pozastavené prevádzkovanie živnosti, by si mali upraviť dĺžku obdobia pozastavenia živnosti na zákonom určené maximálne 3 roky. Upozorňuje na to Ministerstvo vnútra SR s tým, že v opačnom prípade podnikateľom uplynutím tejto doby pozastavené živnostenské oprávnenie zanikne.

"Týmto chceme pripomenúť samostatne zárobkovo činným osobám s pozastavenou živnosťou, že sa blíži termín uplynutia troch rokov stanovených novelou živnostenského zákona, dokedy je možné túto úpravu vykonať," upozorňuje riaditeľ odboru živnostenského podnikania sekcie verejnej správy Ján Dutko. Ministerstvo vnútra zároveň informuje, že podnikateľská obec bude na túto skutočnosť upozornená aj prostredníctvom jednotlivých živnostenských úradov.

Pozastavenie živnosti nemôže podľa v súčasnosti platnej legislatívy trvať kratšie ako šesť mesiacov a dlhšie ako tri roky. Podnikatelia, u ktorých bolo do 31. mája 2010 rozhodnuté o pozastavení prevádzkovania živnosti, by tak mali upraviť svoje právne vzťahy v súlade s týmto obmedzením do troch rokov od účinnosti týchto pravidiel, t. j. do konca mája 2013.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.