Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Zdanenie práce v eurozóne je podľa šéfa Eurogroup privysoké

Kategória: Spravodajstvo

Uviedol to šéf skupiny ministrov financií členských krajín eurozóny (Eurogroup) Jeroen Dijsselbloem s tým, že to bráni hospodárskemu rastu

BERLÍN 27. mája (SITA, Reuters) - Eurozóna potrebuje spoločné reformy, pričom privysoké zdanenie práce je prekážkou pre hospodársky rast. Uviedol to šéf skupiny ministrov financií členských krajín eurozóny (Eurogroup) Jeroen Dijsselbloem. "Daňové zaťaženie práce v eurozóne je vysoké, pravdepodobne príliš vysoké,“ povedal. "Takmer vo všetkých krajinách eurozóny máme daňové zaťaženie vyššie, než je priemer krajín Organizácie pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD),“ doplnil Dijsselbloem. Podľa jeho slov sa musí úsilie EÚ sústrediť na vytvorenie podmienok pre udržateľný rast.

Dijsselbloem zároveň poznamenal, že po voľbách do Európskeho parlamentu (EP) je ešte viac presvedčený, že EÚ sa musí zamerať na tvorbu pracovných miest. "Voľby iba posilnili moje presvedčenie, že sa musíme sústrediť na tvorbu pracovných miest,“ vyhlásil Dijsselbloem.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.