Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Zamestnávatelia sa stále dopúšťajú chýb pri výkazoch pre SP

Kategória: Spravodajstvo

Za 1. štvrťrok 2015 opravili zamestnanci pobočiek Sociálnej poisťovne (SP) u zamestnávateľov pri kontrole spolu 8324 chýb v registračných listoch (RLZ a RLFO) a ďalších 55.343 chýb v mesačných výkazoch poistného a výkazoch poistného (MVP/VP).

Bratislava 20. apríla (TASR) - Za 1. štvrťrok 2015 opravili zamestnanci pobočiek Sociálnej poisťovne (SP) u zamestnávateľov pri kontrole spolu 8324 chýb v registračných listoch (RLZ a RLFO) a ďalších 55.343 chýb v mesačných výkazoch poistného a výkazoch poistného (MVP/VP).
      Počet chýb zamestnávateľov od začiatku roka rastie. Kým v januári bolo pri kontrolách opravených 2079 chýb v registračných listoch a 11.521 v spomínaných výkazoch, vo februári to bolo 3004 v RLZ a RLFO a 20.049 chýb v MVP/VP a v marci opravili zamestnanci pobočiek pri kontrolách až 3241 chýb v RLZ a RLFO a ďalších 23.773 v MVP/VP.
      S cieľom obmedziť chybovosť vo výkazoch pobočky SP pripravujú na máj ďalšiu sériu školení na elimináciu nesprávnych postupov zamestnávateľov v oblasti sociálneho poistenia. Zamestnávatelia sa aktívnou účasťou na školeniach môžu v budúcnosti vyhnúť možným pokutám a penále za chyby, ktoré zamestnanci poisťovne opakovane objavujú pri kontrolách plnenia ich povinností v oblasti sociálneho poistenia.
      Zamestnávatelia okrem pripravovaných školení môžu otázky správneho postupu pri registrácii svojich zamestnancov a plnení si odvodových povinností konzultovať aj priamo v pobočkách, a tiež telefonicky či mailom prostredníctvom Informačno-poradenského centra. Potrebné informácie môžu zamestnávatelia získať aj na webovej stránke Sociálnej poisťovne v časti Chyby zamestnávateľov pri platení poistného.
      TASR informoval Peter Višváder, hovorca Sociálnej poisťovne.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.