Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Zamestnanci majú oddnes nárok na vyššie stravné pri pracovných cestách

Kategória: Spravodajstvo

Zamestnanci na Slovensku majú oddnes nárok na vyššie stravné pri tuzemských a zahraničných pracovných cestách.

Bratislava 31. októbra (TASR) – Zamestnanci na Slovensku majú oddnes nárok na vyššie stravné pri tuzemských a zahraničných pracovných cestách. Sumy stravného sa zvyšujú o 0,20 eura na 4,20 eura pri cestách v trvaní od 5 do 12 hodín, o 0,30 eura na 6,30 eura v trvaní nad 12 do 18 hodín a o 0,50 eura na 9,80 eura pri cestách nad 18 hodín.
      "Stravné sa pri tuzemskej pracovnej ceste poskytuje za každý kalendárny deň podľa dĺžky trvania pracovnej cesty v kalendárnom dni a zamestnanec má nárok na stravné, ak jeho pracovná cesta v rámci jedného kalendárneho dňa trvá najmenej päť hodín. Ak v rámci jedného kalendárneho dňa zamestnanec vykoná niekoľko tuzemských pracovných ciest, nárok na stravné sa posudzuje za každú samostatne. Pri viacdňovej tuzemskej pracovnej ceste sa každý kalendárny deň vo vzťahu k nároku na stravné posudzuje samostatne," informuje Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR  na svojej webovej stránke.
      Sumy stravného sa menia po vyše dvoch rokoch, naposledy sa zvyšovali 24. augusta 2012. MPSVR ich upravilo na základe zákona o cestovných náhradách opatrením, ktoré dnes (31. 10.) nadobudlo účinnosť. Bližšie informácie o podmienkach poskytovania stravného pri domácich aj zahraničných pracovných cestách zverejňuje ministerstvo na svojej webovej stránke www.employment.gov.sk.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.