Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Vláda podľa Pellegriniho nebude meniť daňový mix

Kategória: Spravodajstvo

K daňovým zmenám vládu vyzval podpredseda výboru pre európske záležitosti Ivan Štefanec (SDKÚ-DS), daňová politika vlády sa podľa neho ukázala ako nesprávna

BRATISLAVA 13. mája (SITA) - Vláda nebude meniť daňový mix, ktorý presadila v druhej polovici minulého roka. Po prerokovaní Programu stability Slovenskej republiky na roky 2013 až 2016 to na rokovaní výboru pre európske záležitosti potvrdil štátny tajomník ministerstva financií Peter Pellegrini. K daňovým zmenám vládu vyzval podpredseda výboru Ivan Štefanec (SDKÚ-DS). "Premiér avizoval, že ak sa zmeny v daniach ukážu ako neefektívne, pristúpi k náprave. Daňové príjmy štátu klesajú, čo je dôsledkom zlého daňového mixu," vysvetlil Štefanec. Upozornil, že Slovensko má najvyššiu daň z príjmov právnických osôb zo všetkých postkomunistických okolitých štátov, ktorá je zároveň vyššia ako priemer Európskej únie. "Daňová politika vlády sa ukázala ako nesprávna. Vyháňa prácu zo Slovenska a zároveň príjmy štátu klesajú. Skutočnosť, že vláda aj pri nepriaznivom daňovom vývoji nechce meniť dane, svedčí o zavádzaní občanov," uzavrel Štefanec.

Vláda Smeru-SD v druhej polovici minulého roka rozhodla o zvýšení daní pre firmy z 19 na 23 percent, zvýšili sa aj odvody živnostníkov a zároveň sa znížila odpočítateľná položka pre samostatne zárobkovo činné osoby.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.