Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Vernostné karty vlastnia vyše štyri pätiny Slovákov

Kategória: Spravodajstvo

 

 

 

V priemere vlastnia Slováci 3 vernostné karty. Medzi najvyužívanejšie vernostné karty patria karty obchodných reťazcov, vyplýva z prieskumu TNS Slovakia.

 

 

 

 

 

 

BRATISLAVA 7. septembra (SITA) - Vernostné karty niektorej zo spoločností v súčasnosti vlastní až 83 % slovenskej populácie. Vyplýva to z prieskumu agentúry TNS Slovakia, ktorý sa uskutočnil v júli tohto roku na reprezentatívnej vzorke 500 respondentov. Vernostné karty pritom vlastnia predovšetkým ženy a obyvatelia Bratislavského kraja.

V priemere vlastnia Slováci tri vernostné karty. Medzi najvyužívanejšie vernostné karty patria karty obchodných reťazcov, v ktorých ľudia najčastejšie nakupujú. Približne tri štvrtiny všetkých vlastníkov vernostných kariet využíva kartu Club Card obchodného reťazca Tesco. S výrazným rozdielom nasleduje využívanie ostatných lojalitných kariet.
Štvrtina opýtaných používa kartu Coop Jednota a pätina Billa kartu. Nasledovala DM karta s podielom 16 %, vernostné karty lekární s podielom 12 %, karta Shell s 8 %, Dráčik a Dr. Max po 6 % a Orange s 5 %.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.