Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

V SR vznikla NSG Pay-SK, bude koordinovať aktivity v platobnom styku

Kategória: Spravodajstvo

Na Slovensku pribudla Národná užívateľská skupina pre platobné služby a systémy pre Slovenskú republiku (NSG Pay-SK).

Bratislava 2. apríla (TASR) -  Jej založenie schválila Banková rada Národnej banky Slovenska (NBS).      "NSG Pay-SK bola zriadená za účelom koordinovania aktivít týkajúcich sa platobného styku a trhových infraštruktúr, ktoré prevádzkuje NBS a Eurosystém a poskytovania informácií ohľadom inovácií v oblasti platobných služieb a ich zavedenia na trhu na Slovensku," informovala v utorok slovenská centrálna banka po skončení rokovania Bankovej rady ešte pod vedením guvernéra Jozefa Makúcha.
      Okrem toho rada schválila oznámenie o vydaní strieborných zberateľských euromincí v nominálnej hodnote 10 eur pri príležitosti 100. výročia vzniku Univerzity Komenského v Bratislave. "Zberateľská eurominca bude vyrazená zo zliatiny obsahujúcej 900 dielov striebra a 100 dielov medi. Jej hmotnosť bude 18 gramov a priemer 34 milimetrov," priblížila NBS.
      Autorom výtvarného návrhu striebornej zberateľskej euromince je Patrik Kovačovský a ich razbu realizuje Mincovňa Kremnica. Do predaja sa dostanú v júni 2019.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov