Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

V Dolnom Kubíne vznikne 120 nových pracovných miest

Kategória: Spravodajstvo

Spoločnosť Miba Sinter tam totiž plánuje postaviť za 13,6 mil. eur dve centrá pre vývoj a výrobu automobilových ozubených kolies.

BRATISLAVA 7. júla (SITA) - V Dolnom Kubíne vznikne 120 nových pracovných miest. Spoločnosť Miba Sinter tam totiž plánuje postaviť dve centrá pre vývoj a výrobu automobilových ozubených kolies. Do výstavby centier chce firma investovať 13,6 mil. eur. Investor už požiadal Ministerstvo hospodárstva SR (MH) o poskytnutie investičných stimulov vo výške 3,6 mil. eur.

Investor by mal štátnu pomoc dostať vo forme úľavy na dani z príjmov. Požadovaná investičná pomoc na jedného pracovníka sa pohybuje na úrovni 30 tisíc eur. "Vzhľadom na to, že intenzita pomoci pre investičný zámer neprekračuje maximálnu možnú intenzitu pomoci podľa nariadenia, požadovaná výška investičnej pomoci je v súlade s nariadením a zákonom o investičnej pomoci. Navrhujeme schváliť investičnú pomoc pre investora," konštatoval rezort hospodárstva. Pracovník by mal mesačne v hrubom zarobiť 985 eur.

Spoločnosť Miba Sinter bola na Slovensku založená v roku 1991. Firma už zamestnáva na Orave viac ako 600 pracovníkov. Zaoberá sa výrobou súčiastok technológiou práškovej metalurgie pre automobilový priemysel. Firma je súčasťou medzinárodnej skupiny Miba Sinter Group, ktorá je rodinným podnikom. Administratívne centrum a vedenie celej skupiny Miba Sinter Group sídli v Laakirchene – Horné Rakúsko.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.