Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

V bratislavskej Inchebe sa uskutoční už deviaty ročník veľtrhu práce

Kategória: Spravodajstvo

V stredu 28. februára a vo štvrtok 1. marca sa v areáli bratislavskej Incheby bude konať už deviaty ročník veľtrhu práce Profesia Days.

Bratislava 27. februára (TASR) -  Organizátor podujatia, spoločnosť Profesia, očakáva až 180 vystavovateľov ponúkajúcich takmer 16.500 pracovných miest.
      Ako informovala TASR hovorkyňa Profesie Nikola Richterová, veľká časť vystavovateľov pociťuje znížený počet voľných uchádzačov o prácu. Zrejme aj to spôsobilo, že tento rok sa na podujatí predstaví rekordný počet zamestnávateľov.
      Firmy na veľtrhu majú možnosť zaujať aj ľudí, ktorí by za normálnych okolností nezareagovali na ich inzerát. Okrem toho, mimo veľtrhu práce majú zamestnávatelia a uchádzači len veľmi málo príležitostí stretnúť sa "naživo".
      Veľtrh Profesia days predstavuje podľa organizátorov príležitosť pre širokú skupinu ľudí. Firmy budú hľadať ľudí vo výrobe, v obchode, doprave, administratíve, cestovnom ruchu, ale aj v manažmente či finančníctve. Hlavný partner, Jaguar Land Rover Slovakia, ponúkne okrem voľných pracovných pozícií aj poradenstvo vo svojom stánku, kde majú uchádzači možnosť zistiť viac o obsadzovaných pozíciách, ako aj o požiadavkách na kandidátov.
      Prednášková miestnosť Profesia i ďalšie sprievodné aktivity záujemcom pomôžu zistiť, ako napísať správne životopis, čo je vhodné a čo nie pri platovom vyjednávaní so svojím šéfom, či na aké veci sa zameriavajú personalisti na pracovných pohovoroch. Záujemcovia navyše môžu zistiť, na akej úrovni majú svoje znalosti z cudzích jazykov. Pripravené je tiež IT testovanie, osobnostné previerky a ďalšie sprievodné aktivity.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.