Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Telekomunikačné firmy v Maďarsku možno budú mať nižšie dane

Kategória: Spravodajstvo

Maďarský premiér Viktor Orbán v utorok naznačil, že telekomunikačné spoločnosti by si v budúcnosti mohli znížiť svoje daňové zaťaženie, ak investíciami podporia hospodársky rast.

BUDAPEŠŤ 6. novembra (SITA, Reuters) - Maďarský premiér Viktor Orbán v utorok naznačil, že telekomunikačné spoločnosti by si v budúcnosti mohli znížiť svoje daňové zaťaženie tým, že urobia investície, ktoré podporia hospodársky rast. Premiér Orbán stabilizoval rozpočet krajiny neštandardnými opatreniami ako napríklad špeciálnymi daňami pre banky, energetické firmy a telekomunikačné spoločnosti. Maďarský premiér si týmito krokmi vyslúžil kritiku zahraničia.

"Dnes sme odsúhlasili, že samozrejme podporíme návrh, ktorý prispeje k rastu maďarskej ekonomiky a vygeneruje viac príjmov z daní. Budeme totiž schopní potom proporčne znížiť špecifické daňové zaťaženie,“ povedal v utorok maďarský premiér. Orbán zatiaľ nespresnil, kedy by si spoločnosti mohli svoju daňovú povinnosť znížiť. 

Prognóza Európskej komisie (EK) hovorí, že deficit krajiny bude tento aj budúci rok pod hranicou troch percent. Telekomunikačná spoločnosť Telenor Maďarsko je podľa slov jej šéfa Christophera Lasku pripravená investovať ďalších 10 mld. maďarských forintov (HUF) do rozšírenia siete vysokorýchlostného internetu v Maďarsku. "Aktívne budeme spolupracovať na iniciatívach, ktoré majú za cieľ zvýšiť konkurencieschopnosť Maďarska,“ povedal Laska.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.