Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Taliansko prekvapivo znížilo daň z príjmu

Kategória: Spravodajstvo

Vláda zároveň potvrdila, že sa bude držať rozpočtových cieľov, na ktorých sa dohodla s EÚ.

RÍM 10. októbra (SITA, Reuters) - Talianska vláda nečakane znížila daň z príjmov pre najmenej zarábajúcich ľudí a zároveň potvrdila, že sa bude držať rozpočtových cieľov, na ktorých sa dohodla s EÚ. Po osem hodín trvajúcom rokovaní vláda povedala, že zvýši daň z pridanej hodnoty o jeden percentuálny bod, namiesto pôvodne plánovaného rastu o dva percentuálne body. "Dnes môžeme vidieť, že rozpočtová disciplína sa vypláca a dáva zmysel, pretože si môžeme dovoliť mierne úľavy," povedal taliansky premiér Mario Monti po zasadnutí kabinetu.

Daň z príjmu pre príjem menší ako 15 tis. eur ročne tak klesne na 22 % z úrovne 23 %. Taliani, ktorí ročne zarobia 15 001 až 28 tis. eur, zaplatia daň z príjmu 26 %, namiesto pôvodných 27 %. Tri vrchné sadzby dane z príjmu zostanú nezmenené. V Taliansku sa budú konať parlamentné voľby o približne šesť mesiacov, avšak Monti už viackrát uviedol, že nebude vo voľbách kandidovať. Vyhlásil však, že ak ho po voľbách opäť oslovia, bude slúžiť svojej krajine.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.