Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Takmer päť miliónov eur bude realokovaných pre najmenej rozvinuté okresy

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

Takmer päť miliónov eur bude realokovaných pre 12 najmenej rozvinutých okresov (NRO).

Bratislava 20. júla (TASR) -  Vyplýva to z návrhu na vydanie súhlasu vlády SR so zmenou účelu použitia kapitálových výdavkov z roku 2020 v kapitole Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR, ktorý by v stredu (21. 7.) mal schváliť vládny kabinet.
      "Finančné prostriedky vo výške 4,9 milióna eur budú zabezpečené realokáciou výdavkov v rámci rozpočtu kapitoly MIRRI, a to z podprogramu 0ET06 z predchádzajúcich rokov z kategórie kapitálových výdavkov, zdroj 131K, na bežné výdavky v podprograme 0ET05 v sume 2 milióny eur a kapitálové výdavky v podprograme 0ET05 v sume 2,9 milióna eur," spresnilo MIRRI.
      Finančné prostriedky budú podľa ministerstva investícií použité na financovanie projektov v oblasti podpory regionálneho rozvoja, a to výlučne pre príjemcov z dvanástich najmenej rozvinutých okresov, ktorým skončili akčné plány rozvoja k 31. decembru 2020.
      Podľa zákona o rozpočtových pravidlách verejnej správy účel použitia výdavkov z minulých rokov môže zmeniť len vláda Slovenskej republiky.

© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.