Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Švédsko zníži dane poberateľom dôchodkov

Kategória: Spravodajstvo

Verejné financie krajiny, ktoré sú v dobrom stave, vláde umožňujú navrhnúť v rozpočte pre rok 2013 dodatočné výdavky a redukcie daní v sume zhruba 24 mld. švédskych korún (SEK). Dane poberateľov dôchodkov sa znížia o 500 až 700 mil. SEK ročne.

 

 

 

ŠTOKHOLM 17. septembra (SITA, Reuters) - Švédska stredopravicová vláda zníži dane poberateľom dôchodkov v rámci expanzívneho rozpočtu, ktorého cieľom je podporiť hospodársky rast. Lídri vládnej koalície zloženej zo štyroch strán to oznámili v pondelok. Verejné financie Švédska, ktoré sú v dobrom stave, vláde umožňujú navrhnúť v rozpočte pre rok 2013 dodatočné výdavky a redukcie daní v sume zhruba 24 mld. švédskych korún (SEK). Dane poberateľov dôchodkov sa znížia o 500 až 700 mil. SEK ročne, uviedla vláda.

Švédsky kabinet už predtým ohlásil viacero opatrení, ktoré budú súčasťou rozpočtu pre rok 2013, vrátane zníženia podnikových daní. Očakáva sa, že krajina bude mať v tomto a budúcom roku malý rozpočtový deficit. Predpokladá sa však, že výška štátneho dlhu v najbližších rokoch klesne z tohtoročnej úrovne zhruba 33 % hrubého domáceho produktu (HDP) pod úroveň 30 % HDP.

(1 EUR = 8,6243 SEK)

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.