Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Švédsko plánuje znížiť podnikové dane

Kategória: Spravodajstvo

Vláda krajiny navrhuje znížiť korporátne dane na 22 % z úrovne 26,3 %, aby pritiahla investície a podporila tvorbu pracovných miest.

 

 

 

ŠTOKHOLM 14. septembra (SITA) - Švédska vláda oznámila, že podnikové dane v krajine sa znížia na 22 % z úrovne 26,3 %. Vláda uviedla, že to bude obsahom jej návrhu rozpočtu pre rok 2013. "Je to v záujme podmienok pre tvorbu nových pracovných miest a pre investície vo Švédsku. Očakáva sa, že výrazné zníženie podnikových daní zlepší investičné prostredie a hospodársky rast vo Švédsku," konštatovala vláda krajiny. Švédska vláda už skôr signalizovala zámer znížiť podnikové dane a jej návrh nasleduje po tom, ako v tomto roku znížila dane Veľká Británia. Informoval o tom portál marketwatch.com.

Švédsko naposledy znížilo podnikové dane v roku 2009 na 26,3 % z úrovne 28 %. Predtým znížila tieto dane v roku 1993 na 28 % z úrovne 30 %. Švédska vláda konštatovala, že priemerná výška podnikových daní v EÚ je 23,4 % a priemerná výška v členských krajinách Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) je 25,5 %. "Navrhovaná zmena znamená, že Švédsko sa dostane pod priemer EÚ," uviedla vláda. Štokholm navrhuje, aby nižšie podnikové dane v krajine nadobudli platnosť 1. januára 2013.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.