Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Štát stojí zavedenie SEPA takmer 3 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Ministerstvo financií zaplatí spoločnosti Hewlett-Packard Slovakia za implementáciu SEPA štandardov a pravidiel do informačného systému pre systém štátnej pokladnice 2,95 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

BRATISLAVA 9. februára (SITA) - Zavedenie spoločného priestoru platieb v bezhotovostnom styku, teda tzv. SEPA (Single Euro Payments Area), si vyžiadalo aj úpravy v systéme štátnej pokladnice. Ministerstvo financií pritom muselo na nevyhnutné úpravy v systéme vyčleniť takmer 3 mil. eur. Vyplýva to z oznámenia o výsledku verejného obstarávania zverejneného v Úradnom vestníku Európskej únie.

Podľa oznámenia totiž ministerstvo financií zaplatí spoločnosti Hewlett-Packard Slovakia za implementáciu SEPA štandardov a pravidiel do informačného systému pre systém štátnej pokladnice takmer 2,95 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Podobne ako pri ďalších úpravách systému štátnej pokladnice dostal Hewlett-Packard zákazku v rámci rokovacieho konania bez výzvy na súťaž. Kvôli autorským právam k systému štátnej pokladnice totiž iná spoločnosť v ňom úpravy vykonávať nemôže. Zákazku pritom rezort firme zadal ešte vlani v auguste. Oznámenie však bolo odoslané až 3. februára tohto roku. 

Od februára tohto roka sa na Slovensku zaviedli rovnaké podmienky v platobnom styku, tzv. SEPA (Single Euro Payments Area). Ide o oblasť spoločného priestoru 33 krajín, v ktorých môžu spotrebitelia a podniky zasielať a prijímať platby v eurách za rovnakých podmienok ako domáce platby.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.