Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Staré čísla daňových účtov budú na konci roka zrušené

Kategória: Spravodajstvo

 

 

 

Finančné riaditeľstvo SR upozorňuje daňovníkov, aby na svoje úhrady používali novopridelené vlastné číslo účtu, ktoré bolo každému daňovému subjektu oznámené osobitným listom v závere vlaňajška.

 

 

 

 

 

 

BRATISLAVA 5. októbra (SITA) - Finančná správa stále eviduje niektorých daňovníkov, ktorí uhrádzajú svoje daňové a nedaňové povinnosti na staré čísla účtov zriadené pre daňové úrady pred začiatkom tohto roka. Finančné riaditeľstvo SR preto upozorňuje daňovníkov, aby na svoje úhrady používali novopridelené vlastné číslo účtu, ktoré bolo každému daňovému subjektu oznámené osobitným listom v závere vlaňajška. "Upozorňujeme daňové subjekty, že "staré čísla účtov" sú aktívne len do 31. decembra 2012, t.j. týmto dňom budú zrušené. Od 1. januára 2013 bude možné prijímať úhrady len na účty štátnych príjmov zriadené v Štátnej pokladnici od 1. januára 2012," uvádza finančné riaditeľstvo.

Po 1. januári 2013 nebudú pritom platby smerované na "staré čísla účtov" pripísané na účty štátnych príjmov, t.j. daňové a nedaňové povinnosti nebudú uhradené a Štátna pokladnica vráti finančné prostriedky na účet, z ktorého boli poukázané. Nové účty na úhradu daňových a nedaňových povinností v Štátnej pokladnici sú zriadené od 1. januára 2012. Číslo účtu pre úhradu príslušnej dane sa skladá z predčíslia označujúceho druh dane, zo základného čísla účtu označujúceho daňový subjekt a z identifikačného kódu Štátnej pokladnice.

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 

 

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.