Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Stará verzia aplikácie eDane končí

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: FR SR Zdroj: FR SR

Stará verzia aplikácie eDane bude od 2. novembra tohto roka nefunkčná. Je preto potrebné, aby si klienti starú verziu odinštalovali a nahradili ju novou verziou. Dostupná je na portáli finančnej správy. Nová verzia aplikácie má zachované všetky obľúbené funkcie.

Logo aplikácie eDane JavaLogo aplikácie eDane Windows

Klientom finančnej správy je k dispozícii nová verzia aplikácie eDane, ktorá slúži na elektronickú komunikáciu s finančnou správou. Prevádzka starej verzie bude ukončená 2. novembra tohto roka. Pre bezproblémové fungovanie je potrebné starú verziu odinštalovať a nainštalovať novú. Týka sa to oboch verzií aplikácie, a teda eDane/Java aj eDane/Win.

Používatelia, ktorí si aplikácie eDane/Java inštalovali po termíne 11.8.2022 už používajú novú verziu a nemusia svoju aplikáciu aktualizovať. Používatelia starej verzie aplikácie eDane/Java nájdu upozornenie priamo v aplikácii.

Obrázok upozornenie pripráci so starou verziou aplikácie eDane

Používateľov starej verzie aplikácie eDane/Win finančná správa v najbližších dňoch upozorní prostredníctvom tzv. softwarningu.

Inštalačný balíček na stiahnutie je dostupný na portáli finančnej správy. Noví používatelia si pre prácu s novou verziou aplikácie eDane budú musieť najskôr nainštalovať aplikáciu D.Launcher/D.Suite pre windows a samostatnú aplikáciu eDane/Java.

Nová verzia aplikácie má zachované všetky obľúbené funkcie a spracovanie podaní je ešte rýchlejšie. Všetky dôležité informácie k používaniu aplikácie nájdu klienti na portáli finančnej správy v časti Elektronické služby.

Finančná správa zároveň upozorňuje, že podania prostredníctvom starej verzie aplikácie nebudú po 2. novembri 2022 akceptované.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.

Archív článkov