Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Slovensko chce viac peňazí z EÚ, hoci v čerpaní zaostáva

Kategória: Spravodajstvo

V tomto programovom období eurofondov využilo Slovensko zo zdrojov Európskej únie zatiaľ okolo 35 %, alebo vyše 4 mld. z takmer 11,5 mld. eur. V budúcom období 2014 až 2020 by krajina chcela mať k dispozícii predbežne okolo 14 mld. eur.

BRATISLAVA 20. novembra (SITA) - Slovensko by chcelo mať v budúcom programovom období eurofondov 2014 až 2020 k dispozícii predbežne okolo 14 mld. eur z peňazí Európskej únie (EÚ). V súčasnom sedemročnom období 2007 až 2013, ktoré sa pomaly blíži ku koncu, krajina z európskych zdrojov ku koncu októbra využila necelých 35 %, čiže vyše 4 mld. z takmer 11,5 mld. eur. Ministerstvo dopravy, ktoré finančné prostriedky EÚ koordinuje, presviedča, že robí všetko pre to, aby sme vyčerpali maximum z tohto programového obdobia. Popritom očakáva, že v nasledujúcich rokoch sa čerpanie európskych fondov podarí podstatne zintenzívniť.

"Zároveň sme presvedčení, že európske fondy predstavujú jeden z účinných nástrojov, ktorý pomôže naštartovať slovenskú ekonomiku. Aj preto je dôležité, aby bol objem zdrojov vyčlenený na takéto projekty čo najväčší," informoval agentúru SITA hovorca rezortu dopravy Martin Kóňa. Ako dodal, financovanie projektov z eurofondov je historická príležitosť pre našu krajinu, ktorú by bola škoda nevyužiť. A preto je podľa neho v záujme Slovenska, aby bol objem európskych peňazí určených pre rozvoj krajiny čo najvyšší.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.