Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Slovenskí podnikatelia chcú pozastaviť udeľovanie stimulov

Kategória: Spravodajstvo

Podľa zamestnávateľov združených v Slovenskej obchodnej a priemyselnej komore (SOPK) a v Klube 500, by sa mala štátna pomoc investorom poskytnúť len po dôkladnom audite prínosov ich plánovaných investícií

BRATISLAVA 29. februára (SITA) - Slovenskí podnikatelia požiadali vládu SR, aby pozastavila všetky rozhodovania o udelení investičných stimulov. "Je minimálne zvláštne, ak sa považuje za investíciu to, ak investor presunie zamestnancov z jednej svojej prevádzky do novej, na ktorú žiada investičnú pomoc ako aj na novovytvorené pracovné miesta, pričom ani jedno nové pracovné miesto nevznikne," uviedli vo svojom stanovisku zamestnávatelia združení v Slovenskej obchodnej a priemyselnej komore (SOPK) a v Klube 500. Zamestnávateľom sa nepáčia ani žiadosti investorov o opakované investičné stimuly pri vyčerpaní pôvodne schválených.

Podnikatelia volajú po zmene pravidiel čerpania investičných stimulov. Podľa nich štátna pomoc by sa mala investorom poskytnúť len po dôkladnom audite prínosov ich plánovaných investícií a po konzultácii so zamestnávateľmi, ktorí odvádzajú štátu dane a odvody. "Sme presvedčení, že poskytovanie investičných stimulov narúša podnikateľské prostredie a vytvára priestor na nekalý konkurenčný boj. Na druhej strane si uvedomujeme, že žijeme v európskom prostredí, kde sa investičné stimuly poskytujú, tak žiadame ich revíziu, analýzu a zmenu. Nechceme, aby stimuly ohrozovali domáceho výrobcu, ktorý chce vytvoriť investíciu v identickom výrobnom programe," zdôraznili zamestnávatelia, podľa ktorých by sa vláda už mala naozaj zamerať na podporu investícií s vyššou pridanou hodnotou.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.