Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Slovákov čoraz viac láka podnikanie na internete

Kategória: Spravodajstvo

Najčastejšie si otvárajú e-shopy s elektronikou, oblečením, parfumami a knihami.

BRATISLAVA 7. októbra (SITA) - Podnikať prostredníctvom internetového obchodu chce čoraz viac Slovákov. Kým vlani vzniklo mesačne približne 80 nových e-shopov, tento rok to bol takmer dvojnásobok. Každý mesiac ich ale aj niekoľko desiatok zanikne. Dôvodom ich neúspechu je podľa Demutha v mnohých prípadoch aj slabá angažovanosť majiteľov. Vyplýva to z údajov nezávislého portálu Heureka, ktorý sa zaoberá porovnávaním tovarov a cien internetových obchodov.
Slováci si najčastejšie otvárajú e-shopy s elektronikou, oblečením, parfumami a knihami. "Medzi novovzniknutými e-shopmi dominujú hlavne tie malé, prostredníctvom ktorých sa ľudia snažia privyrobiť si popri zamestnaní," uviedol Kamil Demuth, projektový manažér portálu Heureka.sk. Rastúca konkurencia podľa Demutha stále viac tlačí na zvyšovanie kvality služieb, takže najdôležitejším kritériom prestáva byť cena. Rozhodujúcou sa stáva osobná skúsenosť zákazníka. Recenzie sa tak stávajú dôležitou formou spätnej väzby nielen pre klienta, ale aj pre samotný internetový obchod.

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.