Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Rokovať bude o pláne rozvoja rezortu obrany i poplatkoch za stavebný odpad

Kategória: Spravodajstvo Autor/i: TASR

 Poplatky za uloženie stavebného odpadu na skládky sa majú zvýšiť. O zmene sadzieb a aktualizácii príslušného nariadenia vlády bude kabinet rokovať na stredajšej 83. schôdzi. 

Bratislava 8. júna (TASR) –Ministri majú rokovať aj o dlhodobom pláne rozvoja rezortu obrany s výhľadom do roku 2035. Rezort odhaduje, že budovanie potrebných kapacít a spôsobilostí rezortu si do roku 2035 vyžiada približne 38 miliárd eur. Vláda sa bude zaoberať takisto návrhom koncepcie štátnej politiky voči Slovákom žijúcim v zahraničí. Pôsobnosť štátu by sa mala v najbližších piatich rokoch intenzívnejšie zamerať na tzv. novú slovenskú diaspóru, tvorenú Slovákmi, ktorí odišli do zahraničia v posledných desaťročiach za lepším uplatnením a podmienkami pre život. Opatrenia by sa mali týkať nielen ich podpory v zahraničí, ale i návratovej politiky a ich reintegrácie na Slovensku. V programe zasadnutia je aj akčný plán k Národnej koncepcii ochrany detí v digitálnom priestore, obsahujúci úlohy zamerané na prevenciu, intervenciu, ale aj následnú starostlivosť o obete páchateľov trestnej činnosti v tejto oblasti. Vláda sa bude zaoberať aj návrhmi zmien a doplnení Jednotnej metodiky na posudzovanie vybraných vplyvov, ktorých cieľom je dodatočné vyhodnocovanie efektívnosti právnych predpisov s vplyvom na podnikateľské prostredie. Schvaľovať bude aj akčný plán starostlivosti o mokrade v rokoch 2022 až 2024 s predpokladanými nákladmi vo výške 20 miliónov eur.

© TASR. Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, videí a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.
 

Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.