Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Registrácie počas predĺžených hodín vybavia daňové úrady už len vo štvrtok

Kategória: Spravodajstvo

Podnikatelia a občania môžu využiť rozšírené úradné hodiny na registračných oddeleniach daňových úradov už len vo štvrtok 11. decembra.

Bratislava 10. decembra (TASR) – Podnikatelia a občania môžu využiť rozšírené úradné hodiny na registračných oddeleniach daňových úradov už len vo štvrtok 11. decembra. Rovnako bude pracovať aj CallCentrum Finančnej správy (FS).
      "Daňovníkom odporúčame vybaviť všetky náležitosti spojené s registrom do 11.12.2014. Odporúčame tiež, aby si priniesli všetky potrebné doklady k registrácii, aby nebolo potrebné vyzývať ich na doplnenie údajov. Registrácia sa na daňových úradoch vráti do pôvodného režimu počas prvého týždňa nového roka," informovala TASR hovorkyňa FS Patrícia Macíková.
      Registráciu novej firmy či novej elektronickej registračnej pokladnice bude potom možno aj naďalej vybaviť, avšak už v štandardnom režime. Od 12. decembra 2014 do 5. januára 2015 bude totiž FS využívať na úkony už zákonnú lehotu, ktorá je spravidla 30 dní. Lehota sa vzťahuje na registráciu, ale aj jej zrušenie pre daň z príjmov fyzickej osoby, právnickej osoby, na platiteľa dane z príjmov zo závislej činnosti. Rovnako aj na daň z pridanej hodnoty, na jej registráciu, zrušenie registrácie a tiež na vyznačenie zmeny v osvedčení pri pokračovaní v podnikaní po úmrtí platiteľa do skončenia dedičského konania, ako aj na zmenu registrácie platiteľa.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.