Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Putin podpísal vstup Ruska do WTO

Kategória: Spravodajstvo

Podpis ruského prezidenta spečatil devätnásťročnú snahu krajiny dostať sa do WTO, pričom sa stala jej 156. členom.

MOSKVA 22. júla (SITA/Reuters) - Ruský prezident Vladimir Putin podpísal dohodu o vstupe Moskvy do Svetovej obchodnej organizácie (WTO). Podpísanie prístupovej zmluvy potvrdil v sobotu Kremeľ. Staronový prezident 143-miliónovej krajiny tak nadviazal na schválenie dohody hornou komorou ruského parlamentu zo začiatku júla. Putinov podpis spečatil devätnásťročnú snahu Ruska dostať sa do WTO, pričom sa stalo jej 156. členom. Posledná prekážka pre ruské členstvo v organizácii bola odstránená ešte v novembri, keď Moskva podpísala dohodu s Gruzínskom.

Rusko sa snažilo o vstup do WTO od roku 1993. Doteraz bolo prakticky jedinou veľkou svetovou ekonomikou, ktorá nebola členom organizácie. Odhaduje sa, že členstvo vo WTO Moskve prinesie dvojpercentné zvýšenie hospodárskeho rastu.

 

 

© 2012, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.