Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Povinnosti platiteľov dane z elektriny či uhlia sa pozmenili

Kategória: Spravodajstvo

Na základe novely zákona o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu sa zmenili povinnosti pre podávanie daňového priznania k tejto dani, v niektorých prípadoch ho nebude vôbec potrebné podávať.

BRATISLAVA 24. februára (SITA) - Od začiatku roku 2014 sa pozmenili povinnosti daňových subjektov pre podávanie daňového priznania k spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu. Informovala o tom finančná správa. Subjekty, ktoré splnia stanovené podmienky, tak k 25. februáru 2014 a následne v ďalších zdaňovacích obdobiach nemusia zasielať na colný úrad daňové priznanie k spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu.

Daňový subjekt nemusí toto daňové priznanie podávať pokiaľ v zdaňovacom období od 1. januára 2014 uskutočnil len dodávky elektriny bez dane alebo len dodávky elektriny oslobodenej od dane. Rovnako tak nemusí subjekt podávať daňové priznanie k spotrebnej dani, ak daňová povinnosť za zdaňovacie obdobie nepresiahne päť eur. 

Uvedená zmena v povinnostiach subjektov podať toto daňové priznanie sa týka zdaňovacích období od obdobia januára 2014. Tieto zmeny sa aplikujú na základe novely zákona o spotrebnej dani z elektriny, uhlia a zemného plynu, ktorá nadobudla účinnosť od 1. januára.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.