Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Pošta začne vydávať aj výpisy z listov vlastníctva

Kategória: Spravodajstvo

Slovenská pošta bude prevádzkovať pilotný projekt na vydávanie výpisov z listov vlastníctva na svojich pôvodných trinástich pracoviskách s integrovanými obslužnými miestami. Pilotná prevádzka bude fungovať do polovice roka 2014 a následne aj na ďalších 201 pracoviskách.

BRATISLAVA 10. novembra (SITA) - Slovenská pošta, a. s. (SP) chce čoskoro odštartovať pilotný projekt na vydávanie výpisov z listov vlastníctva v spolupráci s Úradom geodézie, kartografie a katastra SR. Popri už dlhšom vydávaní výpisov z obchodných registrov pôjde o ďalšiu novinku štátnej spoločnosti s cieľom uľahčiť zákazníkom prístup k službám štátu. Podľa hovorkyne SP Stanislavy Pondelovej pilotný projekt na vydávanie výpisov z listov vlastníctva bude fungovať na jej pôvodných trinástich pracoviskách s integrovanými obslužnými miestami. K dispozícii verejnosti sú v Bratislave na troch miestach, v Nitre, Trenčíne, Komárne, Banskej Bystrici, Lučenci, Žiline, Liptovskom Mikuláši, Poprade, Košiciach a Prešove.

"Pilotná prevádzka bude fungovať do polovice roka 2014, následne plánujeme prevádzkovať túto službu aj na ďalších 201 pracoviskách. Hlavným prínosom služby bude odstránenie geografických obmedzení, teda občan nebude nútený vycestovať na príslušné pracovisko v pôsobnosti ktorého nehnuteľnosť vlastní," informovala Pondelová. Cena uvedenej služby bude podľa nej rovnaká ako pri vyžiadaní na katastrálnych odboroch okresných úradov, bývalých správach katastra (osem eur). Pošta chce v budúcnosti spolupracovať aj s Generálnou prokuratúrou SR pri poskytovaní na vybraných pracoviskách výpisov z registra trestov. 

V tomto roku rozšírila pošta svoje služby so zámerom efektívnejšieho využitia svojej pobočkovej infraštruktúry. Okrem tradičných poštových služieb tak poskytuje aj služby v spolupráci so štátom alebo inými obchodnými partnermi, o ktoré majú obyvatelia a podnikatelia rastúci záujem. Pošta ako prvá na Slovensku vlani otvorila pilotné pracoviská integrovaných obslužných miest, cez ktoré prevádzkuje vybrané služby štátnej správy. "Počas ročnej prevádzky sa záujem občanov o poskytovanie týchto služieb neustále zvyšuje. Z týchto dôvodov bol od júla 2013 rozšírený počet o ďalších 201 pracovísk vo viac ako sto mestách geograficky rovnomerne rozmiestnených po celom Slovensku," priblížila Pondelová. Pošta v tomto roku otvorila aj štyri kontaktné miesta daňových úradov na svojich pobočkách v Novej Bani, Veľkom Mederi, Vrábľoch a Novákoch.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.