Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Poistné sa nemení pre SZČO s predĺženou lehotou daňového priznania

Kategória: Spravodajstvo

Zmena výšky poistného sa netýka tých samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), ktoré majú predĺženú lehotu na podanie daňového priznania. Upozorňuje na to Sociálna poisťovňa (SP).

Bratislava 1. júla (TASR) - Zmena výšky poistného sa netýka tých samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), ktoré majú predĺženú lehotu na podanie daňového priznania. Upozorňuje na to Sociálna poisťovňa (SP).
      "Pre tieto osoby sa pri platení poistného od 1. júla nemení nič. Poistné platia v rovnakej výške ako doteraz až do 30. septembra 2016," priblížil hovorca poisťovne Peter Višváder. Vznik a zánik povinnosti platiť poistné, prípadne zmena vymeriavacieho základu sa v prípade týchto SZČO bude posudzovať k 1. októbru 2016.
      "Tejto skupine osôb nebude preto Sociálna poisťovňa oznámenia o vzniku, zániku a o zmene vymeriavacieho základu posielať v júli, ale až v októbri," uviedol Višváder s tým, že ak im vznikne povinnosť platiť poistné, prípadne sa im zmení vymeriavací základ, poistné po novom zaplatia až za október 2016 v termíne so splatnosťou do 8. novembra 2016.

Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.