Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Podnikatelia môžu pomôcť odstraňovať byrokraciu cez nový portál

Kategória: Spravodajstvo

 

 

 

Úlohou portálu má byť zber a spracovávanie podnetov od podnikateľov, pomocou ktorých chce MH SR a RÚZ SR zlepšiť podnikateľské prostredie na Slovensku.

 

 

 

BRATISLAVA 2. apríla (SITA) - Podnikatelia sa už od utorka môžu aktívnejšie zapájať do zlepšovania podnikateľského prostredia na Slovensku. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR v spolupráci s Republikovou úniou zamestnávateľov (RÚZ) SR totiž sprevádzkovali portál s názvom businessfriendly.sk, kde budú môcť podnikatelia predkladať svoje podnety na zníženie administratívnej záťaže a byrokracie. Na utorkovej tlačovej konferencii o tom informoval minister hospodárstva Tomáš Malatinský spolu s predstaviteľmi RÚZ. Spomínaná iniciatíva je jedným z 24 opatrení na zlepšenie podnikateľského prostredia, ktorými sa má zaoberať aj vládny kabinet.

Portál má podľa Malatinského slov slúžiť na efektívnejšiu komunikáciu medzi štátnou správou a podnikateľmi. Tí budú môcť prostredníctvom spomínanej webstránky zasielať svoje postrehy a podnety, ktorými sa po vyhodnotení RÚZ bude zaoberať Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. Relevantné podnety, ktoré budú presahovať kompetencie rezortu, MH posunie ostatným ministerstvám. Malatinský dodal, že v druhej polovici roka plánuje predložiť ďalší balíček opatrení, ktorý by mohol obsahovať už aj návrhy z radov podnikateľov.

Sumu potrebnú na uvedenie portálu do prevádzky MH ani RÚZ nekonkretizovali. Prezident RÚZ Marian Jusko však uviedol, že náklady nesie člen RÚZ, ktorý nechcel byť menovaný. Malatinský doplnil že na spracovávanie podnetov zatiaľ postačia personálne kapacity RÚZ a MH SR, prevádzkové náklady pokryje rozpočet ministerstva hospodárstva.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.