Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

PMÚ vlani udelil právoplatné pokuty vo výške 15,67 mil. eur

Kategória: Spravodajstvo

Protimonopolný úrad (PMÚ) SR vlani udelil právoplatné pokuty v celkovej výške 15,67 milióna eur.

Bratislava 4. mája (TASR) - Protimonopolný úrad (PMÚ) SR vlani udelil právoplatné pokuty v celkovej výške 15,67 milióna eur. "V roku 2014 boli zaplatené pokuty 14,32 milióna eur. Tieto zahŕňajú aj pokuty udelené úradom v minulých rokoch," vyplýva zo správy úradu o jeho činnosti za minulý rok, ktorú by mala prerokovať a vziať na vedomie na svojej stredajšej (6. 5.) schôdzi vláda SR.
      "V roku 2014 vydal úrad celkovo 32 rozhodnutí o protisúťažných praktikách (prípady zneužívania dominantného postavenia a dohôd obmedzujúcich súťaž) a koncentráciách. Z toho v prvostupňovom konaní vydal úrad celkom 29 rozhodnutí a druhostupňový orgán, Rada úradu, vydala 3 rozhodnutia," spresnil PMÚ.
      Hlavným poslaním Protimonopolného úradu SR je chrániť a podporovať hospodársku súťaž a vytvárať podmienky pre jej ďalší rozvoj. Úlohou úradu je zasahovať proti zakázaným praktikám, kontrolovať štruktúru trhov a pôsobiť na vytváranie priaznivých konkurenčných podmienok.

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.