Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Pivovary Topvar ohlásili hromadné prepúšťanie

Kategória: Spravodajstvo

Podľa denníka SME, samotnej prevádzky sa to dotknúť nemá, reorganizácia firmy sa týka predovšetkým administratívnej oblasti.

BRATISLAVA 9. mája (SITA) - Akciová spoločnosť Pivovary Topvar, ktorej súčasťou je závod Pivovar Šariš, chystá reorganizáciu, pričom na prešovskom úrade práce už nahlásila hromadné prepúšťanie 48 pracovníkov. Ako ďalej informoval portál denníka SME, samotnej prevádzky sa to dotknúť nemá, reorganizácia firmy sa týka predovšetkým administratívnej oblasti. "Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Prešov bolo nahlásené hromadné prepúšťanie zamestnávateľom so sídlom v okrese Prešov. Hromadným prepúšťaním je ohrozených 48 pracovných miest," potvrdila pre SME hovorkyňa Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Prešov Štefánia Kacianová.

Miroslava Remenárová zo spoločnosti Pivovary Topvar pre denník uviedla, že sa chystajú zmeny, pri ktorých niektoré pracovné miesta ubudnú, ďalšie pribudnú, pričom tých druhých má byť niekoľko desiatok. "Naša spoločnosť Pivovary Topvar, a.s., je súčasťou jednej z najväčších pivovarníckych spoločností na svete SABMiller. Na Slovensku v nej pracuje takmer 700 zamestnancov, a to v Pivovare Šariš vo Veľkom Šariši, v distribučných centrách a obchodnom tíme po celom Slovensku či v Bratislave, kde sa nachádzajú najmä pozície v oblasti manažmentu aj výkonnej administratívy. Tie predstavujú približne 55 % z celkového počtu zamestnancov a práve tu v súčasnosti pripravujeme zmeny," konštatovala Remenárová. 

Zmeny súvisia so zámerom integrácie dvoch spoločností - Pivovary Topvar na Slovensku a Plzeňský Prazdroj v Českej republike. "Naším cieľom je zvýšenie efektivity, a to aj zlepšením organizácie práce," uviedla Remenárová. "Celý tento proces zmien ešte len prebieha a predpokladáme, že v júni budú známe výsledky interných výberových procesov. Novovytvorené pracovné roly sme totiž v prvom rade ponúkli tým, ktorých súčasné pozície zaniknú," uzavrela Remenárová.

© 2014, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.