Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Obchodníci s minerálnymi olejmi by sa mali pripraviť na zmeny

Kategória: Spravodajstvo

Obchodníci, ktorí chcú od 1. novembra 2013 obchodovať s vybraným minerálnym olejom, sú povinní do 30. septembra 2013 požiadať colný úrad o vydanie povolenia na obchodovanie.

BRATISLAVA 10. septembra (SITA) - Zmeny v zákone o spotrebnej dani z minerálneho oleja sa dotknú obchodníkov s minerálnymi olejmi. Obchodník, ktorý chce od 1. novembra 2013 obchodovať s vybraným minerálnym olejom, je povinný do 30. septembra 2013 požiadať colný úrad o vydanie povolenia na obchodovanie. Upozorňuje na to Finančné riaditeľstvo SR.

Finančná správa takisto pripomína, že určité druhy minerálnych olejov podliehajú kontrole a postupu pri preprave v prípade, ak ich objem presahuje 150, respektíve 230 litrov. Novela zákona by podľa finančnej správy mala zjednodušiť žiadosti o vydanie povolenia na obchodovanie. "Nie sú už potrebné doklady potvrdzujúce, že osoba, ktorá žiada o vydanie povolenia nemá nedoplatky voči daňovému úradu, nedoplatky na povinných odvodoch poistného, nebola právoplatne odsúdená za úmyselný trestný čin a že nie je v likvidácií, ani na ňu nie je právoplatne vyhlásený konkurz. Žiadateľ však aj naďalej musí spĺňať podmienku, že nemá nedoplatky voči colnému úradu," uviedla hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.

Novelu zákona o spotrebnej dani z minerálneho oleja poslanci odsúhlasili na júnovej schôdzi Národnej rady SR.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.