Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Novou viceprezidentkou finančnej správy je Dana Meager

Kategória: Spravodajstvo

Nová viceprezidentka finančnej správy posledných deväť rokov pôsobila na pozícii daňovej manažérky v spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel.

BRATISLAVA 1. marca (SITA) - Novou viceprezidentkou finančnej správy je od piatku Dana Meager. Tú do funkcie na základe návrhu prezidenta finančnej správy Františka Imreczeho vymenoval minister financií Peter Kažimír. Dana Meager pracovala podľa informácií zverejnených Finančným riaditeľstvom SR v spoločnostiach KPMG a Deloitte. V roku 2001 získala licenciu daňového poradcu a posledných deväť rokov pôsobila na pozícii daňovej manažérky v spoločnosti Slovenský plynárenský priemysel, a.s.

Spôsob ustanovenia viceprezidenta finančnej správy do funkcie bol upravený minuloročnou novelou zákona o orgánoch štátnej správy v oblastí daní, poplatkov a colníctva. Viceprezidenta finančnej správy podľa tejto úpravy vymenúva a odvoláva na návrh prezidenta minister financií.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

 


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.