Portál časopisov
Dane a účtovníctvo v praxi a DPH v praxi

Aktuality

Nové tlačivá daňových priznaní budú až v januári

Kategória: Spravodajstvo

Pre verejnosť sa sprístupnia na novom portáli finančnej správy, v tlačenej podobe budú na úradoch v treťom januárovom týždni.

BRATISLAVA 23. decembra (SITA) - Nové tlačivá daňových priznaní na daň z príjmu fyzických osôb typ A a B, a tiež na daň z príjmu právnických osôb, budú k dispozícii počas januára budúceho roka. Informovalo o tom Finančné riaditeľstvo SR. Pre verejnosť sa sprístupnia na novom portáli finančnej správy, ako aj v tlačenej podobe, na úradoch v treťom januárovom týždni. Termín na podanie priznania na daň z príjmov je 31. marec 2014.

Oneskorenie tlačív spôsobilo podľa riaditeľstva ich neskoré schválenie v Národnej rade SR. "Finančná správa každoročne potrebuje na zapracovanie legislatívnych zmien v tlačivách daňových priznaní približne tri mesiace," konštatovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková s tým, že tento rok sa posledné zmeny schválili začiatkom decembra. To spôsobilo, že tlačivá nie sú k dispozícii ihneď v prvý dňoch nového roka. 

Už teraz sú k dispozícii na úradoch tlačivá na podávanie dani z motorových vozidiel. Toto daňové priznanie treba podať do 31. januára.

© 2013, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.


Bezplatný odpovedný servis pre predplatiteľov

Vaše otázky môžete zadať na www.otazkyodpovede.sk.